Otomatik Kapı motorları hakkında

Otomatik kapı motorları hakkında bilmeniz gereken şeyler basittir. Kapı motorları, elektrikle çalışan ve mekanik teknolojiyi kullanarak kapıları açıp kapatmaya yarayan işlevsel cihazlardır. Bahçe kapısı ve garaj kapısı gibi kapıların insan gücüyle açılıp kapatılması çoğu durumda zordur. Bazı kapıların ağırlığı nedeniyle tek bir kişinin açması neredeyse imkânsızdır. Kapı motoru burada devreye girer ve insan gücü kullanmadan, kapıların kolay ve güvenilir bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olur. Kapı motorları, sadece dış mekânlarda kullanılan ağır kapılar için değil, kullanım kolaylığı ve hijyen nedeniyle iç mekânlarda da tercih edilir.kapı motoru, otomatik kapı motoru, otomatik kapı motoru sistemleri

otomatik kapi motorları
otomatik kapi motorları

Kapı Motoru Modelleri
Kapı motorları genellikle bahçe kapısı, garaj kapısı ve iç mekân kapılarına göre farklı tasarımlara sahiptir. Bahçe ya da garaj kapısını açıp kapatmaya yarayan kapı motorları, farklı teknolojiler kullanabilir. Tek kapılı bahçe kapıları genellikle tek bir yöne, sürgü şeklinde açılır. İki kapılı bahçe kapılarında kullanılan motorlar ise dairesel bir şekilde iki yöne açılmayı sağlar. Bahçe kapısı motorları, gelişmiş özellikler sunabilir. Marka ve modele göre değişmekle birlikte bahçe kapıları otomatik kapanma, zaman ayarlı kapanma ve insan geçişine olanak sağlayacak kadar kapanma gibi fonksiyonel seçeneklere sahiptir.

Yeni nesil garaj kapısı motorları, genellikle kablosuz teknolojiyi kullanır. Araçtan inmeden, sadece uzaktan kumanda kullanarak, garaj kapısını hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde açmayı sağlar. İç mekân kapı motorları ise özellikle yaşlılar, çocuklar ve engelli bireyler için kapıların kolayca açılıp kapatılmasına yardımcı olur. Konfor, hijyen ya da sağlık koşullarının neden olduğu hareket sınırlamaları için günlük hayatı kolaylaştırır. Evlerin yanı sıra ofislerde, hastanelerde ve diğer ticari alanlarda kullanımı yaygındır. Özellikle hijyen koşullarının önemli olduğu hastaneler için farklı tipte kapı motoru seçenekleri sunulur.

Kapı Motoru Nasıl Seçilir?

Kapı motoru satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır. Kapılar, büyüklüklere ve içinde kullanılan malzemenin türüne ve dolayısıyla ağırlıklarına göre büyük farklılıklar gösterir. Böyle bir durumda, kapıyı başarıyla kaldırmak ya da açıp kapatmak için ihtiyaç duyulan gücün belirlenmesi gerekebilir. Kapı motorlarının hızı markadan markaya ve üründen ürüne değişir. Motorun kaç saniyede kaç santimetreyi kaldırabileceği, güç performansına ve motor tipine bağlıdır.

Kayış sistemine sahip kapı motorları, kapıyı açmak veya kapamak için lastik bir kayış kullanır. Kayış, genellikle yıllar boyunca değiştirilmesi gerekmeyen çok yüksek kaliteli malzemelerden üretilir. En sessiz kapı motoru modellerinden biridir. Daha az sıklıkta bakım gerektirir. Öte yandan kayışlar bazı durumlarda yıpranabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Zincirli modellere kıyasla genellikle daha pahalıdır.

Vidalı sisteme sahip olan kapı motorları, hareket kontrolünü saplamak için vidaya benzeyen uzun bir metal çubuk kullanır. Diğer modellerle karşılaştırıldığında kapıyı kaldırmak ve kapatmak için kullanılan daha hareketli parçalara sahiptir. Zincirli kapı motorlarına kıyasla daha az gürültülü ve nispeten daha uygun fiyatlıdır. Sık bakım ve onarım gerektirir. ——-
Otomatikapiniz.com | Kapı Motoru
https://otomatikkapiniz.com/

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üstü siparişler geçerlidir.
*Bariyer sistemlerini kapsamamaktadır

14 Gün Değişim

Yasal Kanunlar Çerçevisinde Sorunlarınız için burdayız.

Kalite Garantisi

Sattığımız tüm ürünler orijinal
markalardır.

7 / 24 Destek

Satış sorumlusu arkadaşlarımız ile
iletişime geçebilirsiniz..